Jak zorganizować miejsce wokół kuchennej wyspy

Kuchenna wyspa to marzenie wielu osób, które projektują lub urządzają swoją kuchnię. Niestety zajmuje trochę miejsca, będzie można ją zorganizować zatem  wtedy, gdy salon i kuchnia zajmują jedno pomieszczenie. Wygląda naprawdę spektakularnie, może służyć jako dodatkowy blat roboczy, albo miejsce do spożywania posiłków.

Funkcjonalna wyspa kuchenna

hokery nowoczesneWyspa kuchenna to zatem doskonały pomysł na to, aby za jej pomocą odgrodzić część kuchenną od części wypoczynkowej. Tak jak wspominano powyżej, można traktować ją jako dodatkowe miejsce do przygotowywania posiłków (na wyspie kuchennej często zamontowana jest płyta indukcyjna), lub jako stół przy, którym można usiąść. Aby spożywanie posiłków przy kuchennej wyspie było wygodne, trzeba ją jednak odpowiednio zorganizować. Do siedzenia przy kuchennej wyspie najbardziej nadają się wysokie stołki barowe nazywane też hokerami.

Hokery nowoczesne i piękne

Oryginalne hokery nowoczesne prezentują się fantastycznie w kuchniach urządzonych w stylu industrialnym lub skandynawskim. Ustawione obok wyspy kuchennej, dosłownie zapraszają aby przysiąść i napić się kawy, albo przegryźć szybką sałatkę. Warto zorganizować sobie miejsce do spożywania szybkich posiłków w ciągu dnia właśnie wokół wyspy kuchennej. Dzięki temu nie trzeba będzie nakrywać do stołu, który umieszczony jest w jadalni. W niewielkich mieszkaniach, w których salon z kuchnią stanowią jedno główne  pomieszczenie w domu, można w ogóle zrezygnować z dużego stołu, przenosząc miejsce jadalniane właśnie na wyspę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Meble i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *